адреса
Гимназија и стручна школа  „Светозар Милетић“
Трг проф. Миливоја Туторова бр. 4, 21480 Србобран
Телефон и E-mail

секретар: 021/730 155
директор/педагог: 021/731 219
зборница: 021/730 679

gimnazissrbobran@mts.rs

Мени

Организација рада

Корисни линкови

“Квалитетно образовање за све”

мар 3, 2024 | Новости

У четвртак, 29.2. 2024. године је у нашој Гимназији одржано једно веома корисно предавање. У оквиру пројекта “Квалитетно образовање за све” професор физичког васпитања Зоран Мијић и ученици Сара Обрадовић и Урош Маџгаљ одржали су предавање на тему фер плеја у спорту. Гост на предавању је био реномирани Васа Мијић, једно од најпознатијих имена наше одбојке. Предавање је отворила директорка школе која је и сама професор физичког васпитања. Ученици и део професора су помно пратили излагање о позитивним вредностима  у спорту било да се ради о аматерском, рекреационом или професионалном спорту. Предавање је било интерактивно, тако да су се и гост Васа Мијић и слушаоци укључивали својим питањима и коментарима. На крају предавања Васа Мијић је поклонио школској библиотеци књигу, а куриозитет је била медаља коју је понео са собом, како би мотивисао ученике на достизање високих циљева. у питању је златна медаља са ОИ у Сиднеју из 2000. године.